YABANCI DİL EĞİTİMLERİ

TOEFL Hakkında

     Toefl sınavı ana dili İngilizce olmayan kişilerin, Amerikan İngilizcesi seviyesini ölçmek amacıyla New Jersey eyaletinde bulunan, Educational Testing Service (ETS) tarafından dünyanın pek çok yerlerinde düzenlenen bir sınavdır.
     Toefl Sınavı dünya genelinde İngilizce dilinde eğitim veren yaklaşık 4300 kolej ve üniversite tarafından lisans, yüksek lisans ve doktora programlarına ana dili İngilizce olmayan öğrencileri kabul kriteri olarak kullanılır. Ayrıca, dünya genelinde pek çok kurum, organizasyon ve şirket iş başvurusunda Toefl sınavından alınan iyi bir puanı İngilizce Yeterlilik Belgesi olarak kabul eder. Toefl sınavına, İngilizce eğitim veren bir üniversite, kolej veya enstitütüde eğitim yapmak isteyenler girmelidir. Ayrıca, İngilizce dil bilgisini uluslararası geçerliliği olan bir belge ile kanıtlamak isteyen herkes bu sınava girebilir. Toefl Sınavı hakkında detaylı bilgi almak için www.toefl.org sitesini ziyaret ediniz.

 

Test dört bölümden oluşur. Test, katılımcının bireysel hızına bağlı olarak yaklaşık 3,5 saat ile 4 saat arası bir sürede tamamlanır. Öncelikle Okuma ve Dinleme bölümleri yer alır. Bu iki bölüm tamamlandıktan sonra, sınava 10 dakikalık mecburi ara verilir. Bu ara sonrasında da Konuşma ve Yazma bölümlerinin tamamlanmasıyla sınav sona erer. Bilgisayarlı Toefl da (IBT) sınıfta bir gözetmen öğretmen vardır. Bu öğretmen, testin nasıl yapılacağı, bilgisayarın kullanımı ve gereken konularda yardım sağlar.

 

TOEFL Kurs

Toefl Hazırlık Eğitim Programı daha önceden çıkmış sorulara göre düzenlenen bir içerikten oluşur. Bu programda Konuşma, Dinleme, Okuma ve Yazma becerilerinin bulunduğu eğitimler verilmektedir. Bu dört becerinin içinde daha önceden çıkmış olan gramer ve kelime sorularına öncelik verilmektedir. Eğitim programımız uygulamalı hazırlık sınavlarıyla desteklenmektedir.

TOEFL Başvurusu

TOEFL IBT sınavına girebilmek için, internet üzerinden www.ets.org adresinden sınav kaydınızı yaptırarak sınav tarihi almalısınız. Sınava müracaatlardaki yoğunluk nedeniyle, girmek istediğiniz tarihten en az 2-3 hafta öncesinden sınav kaydınızı yaptırmanız, istediğiniz tarihe yer bulabilmeniz için önemlidir.

TOEFL IBT sınav kaydınızı yapmak için önce www.ets.org sitesine üye olmalısınız, daha sonra aynı sitede  sınava kayıt ile ilgili formları doldurarak ilerlemelisiniz, gerekli kişisel bilgilerinizi girdikten sonra sistem size yetkili sınav merkezlerini listeleyecektir. Girmek istediğiniz sınav merkezini belirledikten sonra, son aşamada bir  kredi kartı numarası vermeniz gerekmektedir. Sistemin 185$ sınav ücretini hesabınızdan çekmesi suretiyle sınav kaydınız tamamlanmış olacaktır.

 

(Bkz. TOEFL a nasıl kayıt olunur Video) 

Sınav Tarihleri

Kurumumuzda düzenlenecek olan TOEFL iBT sinav tarihleri;

    06 Ağustos 2016 Cumartesi

    13 Ağustos 2016 Cumartesi

    26 Ağustos 2016 Cuma

--------------------------------------------------

    03 Eylül 2016 Cumartesi

    10 Eylül 2016 Cumartesi

    17 Eylül 2016 Cumartesi

    23 Eylül 2016 Cuma

--------------------------------------------------

    08 Ekim 2016 Cumartesi

    14 Ekim 2016 Cuma

    22 Ekim 2016 Cumartesi

    29 Ekim 2016 Cumartesi

     

Sınava NETACADEMY Schools of English - BATIFEN seçilerek kayıt olduğunuzda kurumumuzda sınav olabilirsiniz.

 

Netacademy Schools of English bir TOEFL iBT Test Merkezidir.

 

DUYURULAR
Tümünü Göster

Ziya Gökalp Cad. Karanfil Sokak No:1 Nurettinbey İşhanı Kat 5 Kızılay / ANKARA   |   Tel : 0 312 433 00 40 - 433 47 40   |   Fax : 0 312 433 47 40