YABANCI DİL EĞİTİMLERİ

İngilizce Eğitim Metodumuz

NETACADEMY Schools of English dil eğitiminde zamanın en önemli değer olduğunu bilerek “Callan Method” ile farklı bir eğitim sistemini sunar. NETACADEMY Schools of English olarak uyguladığımız “Callan Method”; İngilizceyi en kısa ve en hızlı biçimde öğretmeyi amaçlayıp, bugüne kadar bilinen tüm öğretim yöntemleri içerisinde dil eğitimine yeni bir boyut getirerek, normal zamanın çeyreğinde İngilizce öğretir. Ücretsiz Demo Derslere katılarak Callan Methodu daha iyi taniyabilirsiniz.

Callan Method Nedir?

 

İngilizceyi; en HIZLI şekilde, en KISA zamanda, en UCUZA, siz KONUŞUN !!!

1960 yılından beri uygulanan İngiliz patentli bir İngilizce öğrenme yöntemidir. Merkezi Londra’da bulunan Callan School öncülüğünde metot geliştirilerek bütün dünyada kullanılan bir eğitim sistemi haline gelmiştir. 

 

Ülkemizde de bu metot 2000 yılından beri uygulanmaktadır. Bu eğitim sistemi ile bir bireyin İngilizce seviyesini belirleyen 5 yetenek sürekli geliştirilmektedir. Öğrenci eğitim süresi içinde dilbilgisi, okuma, yazma, dinleme ve en önemlisi konuşma yeteneklerini daha üst seviyeye çıkaracak şekilde eğitim almaktadır.

 

Metot özel eğitim almış hızlı konuşma ve tiyatral özelliklere sahip Türk ve Yabancı öğretmenler tarafından verilmektedir.

 

Kolay ilginç ve zevklidir. Tam anlamıyla pratik ve konuşma tabanlı bir yöntemdir. İngilizce kelimeleri, yapıları ve dil bilgisini soru-cevap tekniği ile öğretir. Callan Method her yaştaki birey için mükemmel bir sonuç garanti eder.

 

Metodu daha iyi tanıyabilmeniz için Netacademy Schools of English ücretsiz DEMO dersler düzenlemektedir. Davetlisiniz...

Callan Method Nasıl Uygulanır?

Callan Method’da Kur Sistemi uygulanmaktadır. Toplam 7 Kurluk bir süreçtir. Eğitim aynı zamanda işitsel ve görsel diğer materyallerle de desteklenmektedir. Ders esnasında öğretmenler dakikada yaklaşık 150-200 kelime konuşarak katılımcıların İngilizceyi normal konuşma hızında anlayabilmeleri ve konuşabilmelerini sağlar. Her öğrenci soru yöneltildiğinde cevap verir.

 

Metot, dersin tamamında eğitim alan bireyi motive ederek derste aktif kılmak için oluşturulmuştur. Gereksiz araç ve gereçler kullanılmaz. Soru-cevap tekniği sayesinde birey her an söz alabilir ve derse katkı sağlayabilir durumdadır.

 

Sınıf öğretmen ve öğrencileri bir ders saatiiçinde yaklaşık 8.000 ile 10.000 arasında İngilizce kelimenin sınıf içerisinde konuşulmasını sağlarlar. Türkçe çeviri yapmaları engelleyecektempoda devam eden dersler, katılımcıların İngilizce dinleme-konuşma reflekslerinde büyük bir gelişimi hayata geçirir. Sınıf içinde oluşturulan ortam sayesinde hata yapmaktan çekinmeden sorumluluk alan öğrenciler, tıpkı anadillerini öğrenirken tecrübe ettikleri gibi, İngilizceyi yaşayarak eğlenceli bir şekilde öğrenmenin tadına varırlar. Öğretmen soruların yanıtını hızlandırmak, öğrenciyi konuşmaya yönlendirmek ve düşünmeden yanıt alabilmek için ipucu yanıtlar verir. Böylece öğrencilerin sorulara cevap verirken çeviri yapmalarına engel olup İngilizceyi daha akıcı bir şekilde kullanmaları sağlanır. Her katılımcı maksimum 10 kişilik sınıflarda bir ders saati boyunca en az 15-20 defa söz alıp, yine en az 10-15 kelimelik cümleler kurarak İngilizceye merhaba der.

İlerleyen süreçte katılımcıların aldıkları sorumluluk, konuşmalarının içeriği ve dilbilgisi kalitesi giderek artar. Callan Method ile eğitim alan en yavaş öğrenci diğer klasik yöntemlerle İngilizceyi öğrenmeye çalışanlardan daha hızlıdır. Ders tekrarlarında çeviriye izin verilmeden sorunun yanıtını ana dilimizde konuşur gibi düşünmeden almaya yönelik refleksif  eğitim uygulanır.

 

Metot, öğrencilerin güncel hayatta karşılaştıkları İngilizceye adapte olabilmeleri için farklı aksanlarla İngilizce konuşan ve tiyatral yeteneklere sahip birçok Türk ve Yabancı öğretmenlere ihtiyaç duyar.

 

Metodun nasıl uygulandığını daha iyi değerlendirebilmeniz için Netacademy Schools of English ücretsiz DEMO dersler düzenlemektedir. Davetlisiniz...

Neden Callan Method?

 

·Klasik sistemden 4 kat daha hızlı İngilizce gramer bilgisi ve İngilizce konuşma becerisi kazandırır.

·Sadece 160 saatte hiç İngilizce bilmeyen birini Cambridge Preliminary seviyesine ulaştırır. Klasik sistemlerde 600 saatte verilen eğitimdir.

·İngilizcenin anadil gibi konuşulması hedeflenir.

·Ders boyunca hiç boş kalınmaz, anadilde düşünmeye fırsat doğmaz.

·İngilizce dersini tamamen derste öğreten bir sistemdir.

·Tamamen öğretmen–öğrenci diyalog sistemine dayanır.

·IBM–FIAT–OLIVETTI–PHILIPS–HONEYWELL gibi dünya devleri, personel İngilizce dil eğitimlerinde Callan Metodu kullanırlar.

·Callan metoduyla dil öğreniminiz kısa sürede gerçekleşeceğinden, para ve zamandan kazanırsınız.

·Her yaş seviyesine uygun bir İngilizce eğitim metodudur.

·Callan Metodu bilimsel yöntemlerle kesintisiz tekrara dayalı konuşma, yazma ve okuma çalışmaları ile öğrenciye uygulanır.

·Ücretsiz İngilizce deneme derslerine katılma olanağı sunar.

·Şirket ve kurum çalışanları gibi sabit mekanlarda bulunan adayların İngilizce eğitiminde, kolaylıkla ve kısa sürede uygulanabilir.

·Gereksiz araç ve gereçler bu metodta kullanılmaz. Sebebi çok basittir. Öğretmen öğretir, öğrenci öğrenir. Öğretmen ve öğrenci arasındaki tek köprü ders kitaplarıdır.

·Öğretmen soruların yanıtını hızlandırmak, öğrenciyi konuşmaya yönlendirmek ve düşünmeden yanıt alabilmek için ipucu yanıtlar verir.

·Callan ın en yavaş öğrencisi diğer okullardaki en hızlı öğrenciden daha hızlıdır.

·Ders tekrarlarında çeviriye izin verilmeden sorunun yanıtı ana dilimizde konuşur gibi düşünmeden almaya yönelik refleks eğitim uygulanır.

·Öğrenciler kendilerine anadili İngilizce olan yabancı öğretmenlerimiz tarafından yöneltilen ani sorulara yanıt vermek üzere hazır beklerler, dersler tenis maçı gibidir.

 

NETACADEMY Schools of English tüm öğrencilerine eğitimin başında British Council sınavlarında başarıyı garanti eden yazılı bir belge vermektedir.

Klasik ve Callan Method Farkı
 

Kurs sonunda katılımcılara MEB onaylı sertifika verilmektedir.

 

DUYURULAR
Tümünü Göster

Ziya Gökalp Cad. Karanfil Sokak No:1 Nurettinbey İşhanı Kat 5 Kızılay / ANKARA   |   Tel : 0 312 433 00 40 - 433 47 40   |   Fax : 0 312 433 47 40