BİLGİSAYAR EĞİTİMLERİ

ASP, ASP.Net

Web teknolojileri internet erişiminin her geçen gün daha fazla yaygınlık ve hız kazanması ile gelişmiştir. Küresel rekabetle karşı karşıya kalan firmaların ve bir çok servisi internet üzerinden sağlamak zorunda kalan kamu kuruluşlarının daha fazla ilgisini çekmektedir. Yazılım dünyasının içinde hızla gelişen web teknolojileri bilgisini yenilemeyenin geride kaldığı bir alandır.

ASP.NET, Microsoft’un web tabanlı uygulama ve servis geliştirmek için .NET platformu üzerine kurulu, birden fazla programlama dilini destekleyen en son teknolojisidir. ASP.NET web programlamayı selefi ASP ve rakibi JSP’den daha öteye taşımak için tasarlanmıştır.

Kursun amacı, kursiyerlere ASP.NET kullanarak kaliteli web uygulamaları oluşturmak için gerekli bilgiyi ve beceriyi kazandırmaktır. Kursumuzda ASP.NET programlama dili olarak C# seçilmiştir. C#’a bir girişle birlikte .NET platformu tanıtılmaktadır. ASP.NET’in sunduğu olanaklar ADO.NET ve WEB Servisleriyle birlikte anlatılmaktadır. Kursun sonunda kursiyerin, ASP.NET ve C# kullanarak database erişimi ve XML web servisleri kullanabilen, tam bir uygulamayı geliştirebilecek bir düzeye gelmesi hedeflenir. Kursumuzda dersler öğrenilen konuların sonuçlarını doğrudan görmeye yönelik olarak bilgisayar başında uygulamalı olarak 4–6 kişilik sınıflarda verilmektedir. Bu kurs aşağıda belirtilen içeriğe ek olarak her bir kursiyerin kendi geliştireceği bir web uygulaması projesi ile bitirilir.

Kursiyerlerden ön bilgi olarak HTML, ASP, C# veya veritabanı programlaması istenmemektedir. Ancak bu konulardaki bilgiler de öğrenimi oldukça hızlandıracaktır. Kursiyerlerin bir programlama dili bildiği varsayılmaktadır. Bu dil yapısal bir programlama dili (C, Pascal, vb.) olabileceği gibi Nesne-Yönelimli bir programlama dili de (C++, Java, C#) olabilir. Kursiyerlerimizin daha önce bu dillerden herhangi birisinde bir program yazmış olduğu, değişken, fonksiyon, seçim ve döngü yapıları vb. gibi yapısal programlamanın temel kavramlarını biliyor olduğu kabul edilmektedir. Bu kurs özellikle web programlamayı öğrenmek isteyen kişiler için yararlıdır.

Kurs İçeriği

C# ve .NET Framework.

ASP.NET ile Web programlamaya giriş

Web Forms, ASP.NET components

ADO.NET ile veritabanı programlama

XML Web servisler

 

DUYURULAR
Tümünü Göster

Ziya Gökalp Cad. Karanfil Sokak No:1 Nurettinbey İşhanı Kat 5 Kızılay / ANKARA   |   Tel : 0 312 433 00 40 - 433 47 40   |   Fax : 0 312 433 47 40