BİLGİSAYAR EĞİTİMLERİ

Java

Çoğunlukla internet programlama dili olarak bilinen Java, her türlü yazılımın geliştirilebileceği, zengin kütüphaneleri olan, platformdan bağımsız, Nesne-Yönelimli bir programlama dilidir. Java dilinin ortaya çıkışıyla yazılım geliştirmeye getirdiği yenilikler o kadar önemli olmuştur ki bazı uzmanlar yazılım tarihini Pre-Java ve Post-Java olarak ikiye ayırmaktadır. Bu dilin belki de en büyük yeniliği platformdan bağımsız olmasıdır. Java sanal makinesinin bulunduğu her türlü platformda çalışabilen Java programları sadece bir kez yazılır ve istenen her platformda çalıştırılabilir.

 

Sanıldığının aksine Java oldukça kolay bir programlama dilidir. Çünkü Java’nın hedefi performanstan ziyade güvenlik ve sağlam kod geliştirmektir. Programlamayı kolaylaştırmak için halefi olan C ve C++ programlama dillerinin en zorlu ve dolayısıyla en çok sorun çıkaran özellikleri Java’ya dahil edilmemiştir. Java programları C veya C++ dillerinde olduğundan çok daha hızlı, kolay ve sağlam geliştirilir. Java programları bu kolaylığın bedelini bazen düşük bir performansla ödemekle birlikte Java geniş ölçekli yazılım geliştirme konusunda öncelikli tercihlerden birisidir.

 

Bu kursun en önemli amacı günümüzde artık bir çok yazılım çeşidinin geliştirilmesinde hakim paradigma olan Nesne-Yönelimli Programlama’nın – Object Oriented Programming - öğretilmesidir. Bu paradigma Java kütüphanelerini anlamak ve kullanmak için bir zorunluluğun ötesinde modern yazılım mühendisliği kavramlarının, sistem analizi ve dizaynı, yazılım geliştirme süreçlerinin anlaşılmasında hayati öneme sahiptir.

 

Bu kursa devam etmek isteyen kursiyerlerin daha önce herhangi bir programlama dili ile en az bir program yazmış olması gerekmektir. Bu dilin C olması bir zorunluluk değildir. Kursiyerin programlamayla ilgili fonksiyon, döngü, değişken gibi temel kavramları biliyor olması gerekmektedir. Ancak yapısal programlama konusunda bir uzman olması beklenmediği gibi, Nesne-yönelimli programlamayla ilgili bir ön bilgi istenmemektedir. Bu kurs yazılımla ilgili birçok eğitim programın Nesne-yönelimli programlamaya giriş derslerini kapsayacak şekilde düzenlenmiştir. Ayrıca zaten bir programlama dilini bilen ve Java dünyasına girmek isteyen programcılara da hitap etmektedir.

 

          Java Kurs İçeriği
               1. Java programları mimarisi ve syntaxı
               2. Nesne-Yönelimli Programlama
               3. İstisna Yönetimi
               4. Java Veri Yapıları (Collections)
               5. Java ile Çok Kanallı Programlama (Multithreading)
               6. Java File I/O
               7. Java ile GUI programlamaya giriş
               8. Java ile veritabanı programlama, JDBC
               9. Servlet ve JSP programlamaya giriş

 

          İleri Java Kurs İçeriği
               1. Java GUI programlama
               2. Java ile Network Programlama
               3. JDBC ile Veritabanı programlama
               4. Java Servlet and JSP
               5. Java File I/O
               6. Java ile GUI programlamaya giriş
               7. Servlet programlamaya giriş.

DUYURULAR
Tümünü Göster

Ziya Gökalp Cad. Karanfil Sokak No:1 Nurettinbey İşhanı Kat 5 Kızılay / ANKARA   |   Tel : 0 312 433 00 40 - 433 47 40   |   Fax : 0 312 433 47 40