BİLGİSAYAR EĞİTİMLERİ

C, C++

Yapısal Programlama C

C programlama dili hala dünyada en çok kullanılan programlama dillerinden birisidir. Her ne kadar son dönemde ortaya çıkan Nesne-Yönelimli programlama dillerinin rekabeti karşısında gerilemiş gibi görünse de özellikle Unix tabanlı işletim sistemlerinin resmi programlama dilidir. Ayrıca endüstride yüksek performanslı, Real Time /Gerçek zamanlı ve Embedded / Gömülü yazılım geliştirmede çokça kullanılmaktadır. Yazılım, bilgisayar mühendisliği, programcılık ve bilişim programlarında C programlama dili teknoloji öğretiminin başlangıç noktasını oluşturmaktadır. Ve birçok teknoloji eğitimcisi tarafından C türevi denilen nesne yönelimli C++, Java, C# gibi programlama dillerini öğrenmeye başlamak için temel kabul edilmektedir.

 

Kursumuzda standart ANSI C programlama dili yapısal programlama teknikleriyle birlikte öğretilmektedir. Bu kursda C ile programlamaya sağlam bir giriş hedeflenmektedir. Kursiyerin kurs sonrasında yazılım geliştirmeyle ilgili eğilim göstereceği alan hangisi olursa olsun her zaman kullanacağı teknikleri bu öğretim süreciyle almış olacağına inanıyoruz.Daha yüksek verim sağlamak amacıyla ders dışı alıştırmalar ve ödevler verilmektedir.
 

Bu kurs için kursiyerlerden programlama ve bilgisayarla ilgili herhangi bir ön bilgi istenmemektedir. Kursun içeriği üniversitelerin programlamaya giriş derslerinin içeriklerini kapsayacak şekilde düzenlenmiştir. Kursumuzun programlamaya giriş, yapısal programlama, C programlama gibi dersler alan öğrenciler için özellikle faydalı olacağını düşünmekteyiz. Salt merak ile programlama öğrenmeye başlamak isteyenler, işi gereği C ile program geliştirmesi gereken veya Nesne;Yönelimli programlama dillerini öğrenmeye başlamak isteyenler için iyi bir başlangıç noktası olmaktadır.

 

Kurs İçeriği

1. Programlamaya giriş 

2. Kontrol Yapıları

3. Fonksiyonlar ve Program mimarisi

4. Pointer ve Array

5. String, Enumaration, Struct

6. I/O, Konsol ve Dosya Giriş-çıkış işlemeleri

7. Veri Yapılarına Giriş

 

Nesne Yönelimli Programlama C++

C++ Kursu, yazılım alanında çok önemli bir yere sahip olan nesneye dayalı programlamayı öğretir. C dili bilgisine ekleyeceğiniz nesneye dayalı programlama yetisi algoritma problemlerinde çok daha pratik yöntemler geliştirebilmenize olanak sağlayacaktır. C++ Kursu ile nesne tabanlı programlanın mantığını ve C++ dilinde sınıf ve obje kavramlarının kullanımlarını öğreneceksiniz. C diline ait özgü işaretçi yapısı ile objeleri çok daha esnek bir şekilde kullanabileceksiniz.

 

C++ Kursu süresince göreceğiniz bu yöntemler sizi yazılım dünyasında ayrıcalıklı bir yere taşıyacak. İş, oyun, iletişim gibi alanlarda yapılan yazılımların çoğunda nesne kavramının kullanıldığı görülür. C++ Kursu ile object oriented program yazmanın faydasını göreceksiniz.

 

Kurs İçeriği

1. Giriş- Nesneye dayalı programlama mantığı

2. C++'a Genel Bakış

3. Data Yönetimi 

4. Fonksiyonlar 

5. Objeler Yaratmak ve Kullanmak

6. Dinamik Bellek Yönetimi

7. Obje Yaratmayı Kontrol Etmek

8. Miras Alma ve Tekrar Kullanma

9. Stream İşleme I/O

10. Obje Kavramının Tanımı 

11. Şablonlar 

12. C++'da Stringler 

13. Exceptionlar 

14. C++ Program Yapısı

15. C++ Projelerinde Güvenilirlilik 

16. C++'da Polymorfizm 

17. Çoklu Miras Alma 

18. Class'ları Tanımlamak ve Deklere Etmek 

19. Operator Overloade Etmek 

20. STL Kütüphanesi 

21. Örnek Uygulamalar

 

DUYURULAR
Tümünü Göster

Ziya Gökalp Cad. Karanfil Sokak No:1 Nurettinbey İşhanı Kat 5 Kızılay / ANKARA   |   Tel : 0 312 433 00 40 - 433 47 40   |   Fax : 0 312 433 47 40