BİLGİSAYAR EĞİTİMLERİ

Delphi

Delphi programlama ortamı gerek güçlü bir Nesne-Yönelimli programlama dili olan Object Pascal programlama diline sahip olmasıyla ve gerekse programlamayı son derece kolaylaştıran bileşen /component teknolojisine sahip kütüphanesiyle Windows programlamada 1990’larda olduğu gibi günümüzde de en popüler tercihlerden birisidir.

Yazılım dünyasında ‘Hızlı Uygulama Geliştirme’ /Rapid Application Development araçları sınıfına dahil edilen Delphi görsel elementleri yoğun masaüstü ve sunucu istemci programlarının yazılmasında özellikle önemlidir. Kendi zengin kütüphanesinde ki bileşenlerin dışında çok sayıda yazılım firmasının ve programcının geliştirdiği bileşenlerle geliştirilmesi oldukça zor olan programlar, çok rahatlıkla yazılabilmektedir.

Bu kursun en önemli amacı Delphi ile Windows programlamayı öğretebilmektir. Bunun için Delphinin çekirdek programlam dili olan Pascal programlama dili öncelikle öğretilmektedir. Giriş düzeyindeki bir kurs için iddialı görünse de Nesne-Yönelimli programlamanın temel kavramları Object-Pascal ile birlikte anlatılmaktadır. Böylece kursiyer diğer Nesne-Yönelimli programlama dillerine geçişi için cesaretlendirilmektedir. Delphi ile Windows programlama’nın vazgeçilmezleri olan bileşenleri ile görsel programlama teknikleri anlatılmaktadır. Veritabanı tasarımına bir girişle birlikte Delphi’nin veritabanı programlamaya verdiği güçlü destek öğretilmektedir.

Bu kurs için kursiyerlerden programlama ve bilgisayarla ilgili herhangi bir ön bilgi istenmemektedir. Geniş hedefleri olan bu kurs için programlamaya bir başlangıç yapmak isteyenler için olduğu gibi özellikle Windows programlamayı öğrenmek isteyenler için idealdir. İşleri gereği düzenli olarak verileri işleyip tutarlı olarak saklamak ve raporlamak zorunda olan özellikle de kurumların bilgi-işlem birimlerinde çalışanlar için bu kurs son derece uygundur.

Kurs İçeriği

  1. Programlamaya giriş

  2. Pascal ile yapısal programlama

  3. Object-Pascal ile nene yönelimli programlama

  4. Delphi Görsel Bileşen Kütüphanesi ve Windows programlama

  5. Veritabanı tasarımına giriş, SQL ve Delphi ile database programlama

 

Kurs sonunda katılımcılara MEB onaylı Programcılık Sertifikası verilmektedir.

DUYURULAR
Tümünü Göster

Ziya Gökalp Cad. Karanfil Sokak No:1 Nurettinbey İşhanı Kat 5 Kızılay / ANKARA   |   Tel : 0 312 433 00 40 - 433 47 40   |   Fax : 0 312 433 47 40