BİLGİSAYAR EĞİTİMLERİ

C#

C# hiç şüphesiz Java sonrası programlama dillerinden en önemlisidir. Microsoft’un .NET uygulamaları için geliştirdiği çekirdek programlama dillerinden birisidir. Java platformunun yazılım geliştirmeye getirdiği yenilikler her noktada daha da ileriye taşıyan .NET platformu için gerçek bir Bileşen-Yönelimli dil olarak tasarlanan C# programlama dili Java kadar kullanımı ve öğrenilmesi kolay bir programlama dilidir. C# aynı zamanda Java’nın pek dahil edilmediği Hızlı Uygulama Geliştirme Aracı sınıfına (RAD Tool) dahildir. C# Windows uygulamaları geliştirme konusunda Visual Basic’in sahip olduğu kolaylık ve üretkenliği Java programlarının sağlamlığı ve güvenliğiyle birleştirebilmektedir. Programcılara sayısız kolaylıkları sunan C# programlama dili .NET platformuyla birlikte özellikle dağıtık ve web tabanlı geniş çaplı projelerin geliştirme konusunda Java ile rekabet halinde öncelikli tercihlerden birisidir.

Bu kursun amacı en başta C# ile Nesne-Yönelimli programlamayı kursiyere öğretebilmektir. Bununla birlikte .NET platformunun sunduğu gelişmiş teknolojileri kursiyerin öğrenmesini sağlayarak, kaliteli .NET uygulamaları geliştirmeleri için gerekli bilgi ve beceri birikimini kazanmasını sağlamaktır. 

Bu kursa devam etmek isteyen kursiyerlerin daha önce herhangi bir programlama dili ile en az bir program yazmış olması gerekmektir. Bu dilin C olması bir zorunluluk değildir. Kursiyerin programlamayla ilgili fonksiyon, döngü, değişken gibi temel kavramları biliyor olması yeterlidir. Ancak yapısal programlama konusunda bir uzman olması beklenmediği halde, Nesne-yönelimli programlamayla ilgili bir ön bilgi istenmemektedir Bu kurs C# ile .NET uygulamaları geliştirmek isteyen, Nesne-Yönelimli programlamayı öğrenmek isteyenler ile halihazırda Windows programları geliştiren ve .NET platformunu öğrenmek isteyenler için özellikle tavsiye edilir. 

          Kurs İçeriği
               1. C# ve .NET mimarisi
               2. Nesne-Yönelimli Programlama
               3. İstisna Yönetimi
               4. C# Veri Yapıları (Collections), indexers
               5. Çok Kanallı Programlama (Multithreading)
               6. C# I/O Streams
               7. C# ile Windows programlamaya giriş
               8. ADO.NET ile Database Programlama

 

DUYURULAR
Tümünü Göster

Ziya Gökalp Cad. Karanfil Sokak No:1 Nurettinbey İşhanı Kat 5 Kızılay / ANKARA   |   Tel : 0 312 433 00 40 - 433 47 40   |   Fax : 0 312 433 47 40