BİLGİSAYAR EĞİTİMLERİ

Ağ&Sistem Yöneticiliği

Ağ ve Sistem Yöneticiliği Kursuna, en az lise mezunu, temel İngilizce bilgisi ve temel bilgisayar bilgisi olanlar katılabilir.

 

Yazılım sektöründeki hızlı gelişme ve programcılığın ilerlemesi sonucunda birçok şirket İstemci/Sunucu sistemlerine veya ağa taşınmış veritabanları kullanarak otomasyonlu raporlama sistemlerine geçmiştir. Bu nedenle ağ sistemlerinde açılan iş pozisyonlarının sayısı önemli ölçüde artmıştır.

 

Ağ ve Sistem Yöneticiliği kursunda kursiyer, kurumların veya firmaların bilgi ve iletişim alt yapısını, yerel ve geniş alan bilgisayar ağlarını planlamayı, geliştirmeyi, kontrol etmeyi, bakım ve onarımlarını yapmayı, güvenli ve kesintisiz işleyişini sağlamayı, internet ve intranet ağ trafiğini takip etmeyi öğrenir. Ağ üzerinde oluşabilecek sistem güvenliliği ile ilgili önlemleri alabilir ve güvenliği sağlar.

 

Kursiyerler kurs sonunda,  Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan sınav sonucunda Windows Ağ ve Sistem Yöneticiliği sertifikası almaya hak kazanacaklardır. Bu sertifikanın yanısıra, Microsoft Certified Systems Administrator (MCSA) sertifika sınavlarına giren ve başarılı olan katılımcılar MCSA sertifikasına sahip olabileceklerdir.

 

Kurs sonunda katılımcılara MEB onaylı sertifika verilmektedir.

 

DUYURULAR
Tümünü Göster

Ziya Gökalp Cad. Karanfil Sokak No:1 Nurettinbey İşhanı Kat 5 Kızılay / ANKARA   |   Tel : 0 312 433 00 40 - 433 47 40   |   Fax : 0 312 433 47 40